• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • На допомогу батькам

5 "золотих" порад для батьків від відомого японця

/Files/images/cupid-graphics-1.jpgЩоб виховувати і розвивати дитину, відповідно до концепції Масару Ібукі, не потрібно купувати дорогих ігор та іграшок, які розвивають, вивчати мудровані методики, закінчувати спеціальні курси. Потрібно лише знати кілька правил виховання.

По-перше, частіше беріть новонародженого на руки. Фізичне зіткнення з батьками не тільки формує чуйну, добру людину, але й впливає на інтелект малюка. Крихітку не можна розпестити спільним сном, ласкою, обіймами. Любов батьків - основа його успішного розвитку.

По-друге, створюйте навколо дитини особливу територію розвитку. Це не означає, що потрібно перетворити дитячу кімнату в філію магазину іграшок. Коли їх багато, малюк не в змозі зосередити увагу, сконцентруватися, він просто не знає, що робити з такою кількістю забавок. Якщо ви хочете розвинути у крихітки нестандартне мислення, не купуйте йому все, що він просить цю хвилину, заохочуйте фантазію.

По-третє, читайте маляті книги, а головне - вчіть вірші напам'ять. Мозок дитини здатний утримати в пам'яті від 100 до 200 коротких віршів. Чим інтенсивніше використовується пам'ять, тим краще вона функціонує і розвивається. Здібності дитини до запам'ятовування потрібно тренувати, поки він знаходить задоволення в повторенні.

По-четверте, треба привчати дітей до дисципліни, поки їм немає ще року. У будь-якому випадку пам'ятайте, що фізичні покарання не повинні принижувати особистість дитини і пробуджувати жагу помсти.

По-п'яте, ідеалі, згідно Масару Ібуці, вся сім'я - все її покоління - повинні жити разом. Наявність бабусь і дідусів, тіток і дядечків, сестричок і братиків - найкраща соціальне середовище для розвитку малюка. Звісно, у нашому соціумі це не можливо, тому треба спробувати частіше зустрічатися з родичами, аби діти не відчували соціальної ізоляції.

Кiлькiсть переглядiв: 166

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.